כבר נמאס לילדכם לצפות בטלוויזיה, לשחק משחקי קופסה או לשבת במשך שעות מול מסכי המחשב, הטאבלט או הטלפון הסלולרי בגלל המצב הנוכחי?

הקריאו לו שמונה סיפורים עם חרוזים המלאים באהבה, בשמחה, בקבלת השונה, באהבת איש לרעהו ובאהבה לבעלי החיים, המופיעים בספר החדש "שוקי ומוקי מספרים 8 סיפורים".

ספר מודפס עד לביתכם באמצעות הדואר.

קריאה מהנה ובהצלחה במסע המרתק לעולם הדמיון

איורים : ויקטוריה נוימן
הוצאת ספרים : פרטית
תאריך הפקה: שנת 2020

שוקי ומוקי מספרים 8 סיפורים

ביקורת ספרותית של אריק בלום על הספר "שוקי ומוקי מספרים 8 סיפורים"
"שוקי ומוקי מספרים 8 סיפורים" הוא ספר מרגש לפעוטות ומחנך לערכים חשובים,
והוא מלווה באיורים מקסימים של ויקטוריה נוימן שתואמים את הטקסט, ומעוררים רגשות הזדהות עם הנושא ועם הדמויות בסיפור.

הספר המקסים הזה כולל בתוכו 8 סיפורים לגיל הרך, וכל סיפור עוסק בנושא אחר, וגיבוריו הם גורמים שונים בטבע כמו:בעלי חיים וירקות בהאנשה קסומה:

ב"מופע החיות" תופתעו לגלות מה קורה כאשר החיות מחליטות להופיע ואת אנשי המחוז להפתיע: אַנְשֵׁי הַמָּחוֹז מֵהַמּוֹפָע נִדְהֲמוּ, וְאֶת הַמּוֹפָע מְאוֹד אָהֲבוּ.
הקורא הצעיר יוכל להזדהות עם הסיפור, כי כל ילד קטן אוהב לערוך הצגה ולזכות במחמאות מבני המשפחה, ובסיפור יוכל גם לערוך היכרות עם מגוון בעלי חיים.

ב"סיר הפלאים" תגלו מתחת למכסה סיר הבישול כיצד גֶּזֶר וַאֲפוּנַת הַגִּנָּה יַחְדָּו הִלְחִינוּ מַּנְגִּינָה, ואליהם הִצְטָרְפָה הַגַּמְבָּה בְּרִקּוּד הַסַּמְבָּה.
הקורא הצעיר יוכל באמצעות הסיפור לערוך היכרות עם הירקות השונים, ומומלץ לערוך פעילות של הכנת מרק ירקות עם הילד וחינוך לתזונה בריאה.

ב"עלמה חוגגת יום הולדת" תרקדו יחד עם החיות החוגגות לחברתם עָלְמָא יוֹם הֻלֶּדֶת, וּבִמְסִבָּה גְּדוֹלָה הִיא חוֹגֶגֶת. הקורא הצעיר יחווה את יום הולדתה של עלמא ומשאלותיה.

ב"שוקי ומוקי" תכירו אהבה מרגשת ומעוררת השראה בין נכדה לסבא שלה:
סַבָּא מוּקִי אֶת שׁוּקִי מְאוֹד אוֹהֵב, מַמְתַּקִּים וַחֲטִיפִים לָהּ נוֹתֵן מִכָּל הַלֵּב.
נדיבותו של הסבא לא מומלצת, כי היא פוגעת בבריאותה של נכדתו.
הסיפור מעביר ערכים של אהבה וכבוד לסבא, וגם ערך שלילי של זלילת ממתקים המופיע יותר מפעם אחת בסיפור.

ב"הכלנית הבודדה" תלוו כלנית אדומה ובודדה שלא רצתה להישאר לבדה במסעה המרתק: "אֵלֵךְ וְאֶמְצָא לִי הַרְבֵּה פְּרָחִים, וְכָכָה יִהְיוּ לִי הַרְבֵּה חֲבֵרִים".
הקורא הצעיר ילווה את הכלנית בחיפושיה אחר חבר, וילמד שלפעמים צריך לקבל דחיה,
אבל אם יש תקווה תמיד אפשר למצוא חברים כפי שהכלנית מצאה.

ב"פוצי, מוצי וחיבוקי" תתאהבו בפוצי ומוצי, שְׁתֵּי נְשִׁיקוֹת שאֶת כָּל הַיְּלָדִים בַּלֶּחִי מְנַשְּׁקוֹת, בְּכָל בֹּקֶר יַשְׁכִּימוּ קוּם, יוֹדְעוֹת כִּי עֲלֵיהֶן לְהִזְדָּרֵז לָקוּם.
ואל הנשיקות מצטרף החיבוק, והם ביחד מעניקים אנרגיות טובות לילדים.
הסיפור מדגיש את חשיבותה של האהבה המלווה את הילדים בכל יום החל מברכת בוקר טוב המלווה בחיבוק ונשיקה. זהו מסר חשוב להורים ולילדים, ובעיקר לאלו שמסיבה כלשהי נמענים ממגע ונשיקות.

ב"עלמא והחברים" לא תפסיקו לשחק עם בעלי החיים של עלמא, שלְכָל הַחֲבֵרִים עוֹזֶרֶת - פַּעַם כְּיַלְדָּה וּפַעַם כַּגְּבֶרֶת. החרוז מאולץ, והילד הקטן לא מכיר עדיין את המושג "גברת".

יש בסיפור הדגשת ערך החברות והעזרה ההדדית והיכרות עם בעלי חיים שונים.
ולסיום, ב"כובע החלומות" תיכנסו לעולם החלומות עם כובע מיוחד שיוֹדֵעַ לְהֵעָנוֹת לַבַּקָּשׁוֹת וְגַם לְהַגְשִׁים  מִשְׁאָלוֹת. עולם החלומות הוא עולם מופלא, בעיקר כאשר הילד חולם חלומות נעימים המלווים במילוי משאלות.
 
הספר כתוב בשפה יפה ומחורזת, קולחת ונעימה התורמת לחוויה הרגשית של הילד.
אני ממליץ בחום על הספר הזה לילדים מגיל 3.אני נהניתי מהמלל, הערכים והאיורים.
 

לפרטים והזמנות:  052-3394445  •  zivuch@walla.co.il

..